top of page

Bubeník v karanténě vs staré bicí Sonor


Vše se odehrálo tak rychle. Ještě si počkáme, až vše bude jako dřív. V karanténě je člověk rád za každou maličkost, která mu pomůže zahnat nudu. Ideální čas na zvelebení mých starých bicích. Vezmu to pěkně popořadě.

Jedná se o sadu Sonor z řady Force 1005. Miluji je doteď, protože celkově Force je skvělý poměr cena/výkon. Když porovnám jiné značky ve stejné cenové kategorii, tak prostě Sonor hrají neskutečně. Také to byly moje první bicí ( samozřejmě hned po Amátkách ), na které jsem si vydělával roznášením letáků :D. Po nějaké době mě původní vzhled přestal bavit, tak jsem se je rozhodl sám předělat. No abych byl upřímný, výsledek nebyl zrovna vábný. Co taky čekat, když mi bylo 16. Ale dost nostalgické nálady.

(- na fotce je původní vzhled )

Předem říkám, že se nejedná o profesionální repase, ale o ošetření a změnění vzhledu ( byla použitá tenká samolepicí folie ). První krok bylo se zbavit vrstvy staré folie a původní originální folie. Poté jsem zabrousil hrany a všechny díry na mušle. Také jsem zbrousil povrch bubnu a i vnitřku. Tím sem se zbavil zbylého lepidla, nerovností a díky tomu korpusy zase krásně voní dřevem. Následovalo měření, měření a zase měření. Při lepení samozřejmě nesměly nastat nerovnosti, bubliny, či jiné vady na folii. A teď se ještě postarat o hardware. Ten byl celý odmaštěn a občasná rez zapilována. Následně jsem udělal dvě vrstvy bronzové barvy a po týdnu přestříkány bezbarvým lakem, aby se utvořila ochranná vrstva. No a pak to celé sestavit, napnout nové blány a naladit. Nový nástroj jsem díky tomu samozřejmě nedostal. Ale bicí dostali péči, revizi a nový vzhled. Schválně jsem zvolil extravagantní vzhled, který se každému nebude líbit, ale to je jen otázkou vkusu. Mé staré lásky v oživené kráse. Jen pro dodatek. Tyto bicí nejsou mým hlavním nástrojem. Nějaký rok mi sice ležely v rohu ale naštěstí jsem je neprodal, protože to by bylo jako prodat kus své duše.Dnes mám naštěstí zase pro ně využití. A díky rozměrům 20,10 a 14 jsou ideální na malé klubové koncerty.

Závěrem chci poděkovat mému úžasnému tchánovi Milanovi za jeho čas a přesnost. Také chci poděkovat úžasné Jiřince za dodání pracovního nářadí a zázemí. A také děkuji soudruhům ze Sonor, že dělají tak skvělé nástroje.

Recent Posts
Archive
bottom of page