top of page

Knižní tipy #7 - naposled přečtené

Je to delší doba od posledního článku o knihách. Stále hodně čtu, tak to chce zvýraznit to nejlepší, co jsem naposledy přečetl.

Život

Keith Richards

Hodně dlouho odkládaná kniha. Celkově životopisy a obzvláště hudební miluju. Tato kniha je o největší a nejdůležitější osoby v dějinách rokenrolu. Dozvíte se zde dětství, začátky, vrchol slávy, drogy, filozofie a jako bonus spousty unikátních fotografií napříč celým životem Keitha. Je to psáno velmi upřímným stylem a nebojí se mluvit o svých démonech a chyb. A to nejlepší ke konci knihy je zmínka o Havlovi, kterýho si velmi vážil.

Motorhead

Lemmy Kilmister

Četl jsem o hudebníkovi a kapele, kterou jsem nikdy moc nemusel. Po této knize jsem dal Motorhead šanci a uvědomil jsem si, že Lemmy byl opravdová a nejvtěší rocková star. Velký vizionář, který vše dělal s maximální láskou k hudbě. Když pominu klíše jako třeba drogy, nebo ženské, tak láska k hudbě byla vždy na prvním místě. Hodně povedená kniha i pro nefanoušky Motorhead.

Píseční Muž

Lars Kepler

Má třetí kniha o geniálním detektivovy Joona Linna. Velmi surový příběh, který asi není pro slabší povahy. Písečný muž, je tajemná postava, která drží své obětí v naprosté tmě. A to opravdu v naprosté! Když jste 15 let vězneni v této tmě, tak vůbec netušíte, kdo vás tam drží, proč to dělá a kde se vlastně nacházíte. Tento případ se týká i osobního života detektiva. Jedna z nejlepších knih/kižních séríí, která vyšla.

Recent Posts
Archive
bottom of page