Bubeníkovo recenze: činely Anatolian

September 17, 2017

Turecké činely Anatolian používám už nějakých 6 let. Proč zrovna Anatolian? 

 foto: Adriana production / z koncertu NO GOOD OK

 

Když jsem v svých cca 13 let začal hrát, tak jsem začínal na luxusní činely Paiste 2002, které jsem "zdědil" po tátovi. Pro začátečníka opravdu vysoký level. Činely začaly odcházet a já byl chudý student. Takže jsem hledal poměr/výkon. Nakonec jsem zvolil Anatolian, které splňují mé požadavky. Za těch pár pěnez hrají senzačně a nemam důvod se vracet k známějším značkám ( Paiste, Meinl atd. ) 

 

 

Jako hlavní činel mam osmnácti palcový crash Baris. Činel s delším dozvukem a rockovém soundem. Úderný s  dlouhou životností. Dobrá volba pro nejčastěji využívání z celkové sady činelů.

 

Info: Vyrobeny ze slitiny B20Plus, v povrchové úpravě brilliant.

 

 

 

 

Ride jsem vybíral celkem dlouho. Hledal jsem ride s velkým pupkem, díky něhož docílím krásného cinkavého zvuku. Na ride hraji i přes okraj a to většinou udělá rozplizlej zvuk. Expression splňuje oba požadavky a zdá se, že je nezničitelný i přes razantnější hru.

 

info: Vyrobeny ze slitiny B20Plus, v povrchové úpravě brilliant.

 

 

 

 

Nejnovější přírustek je krásný šestnácti palcový efektový crash Impact FX. Nemám moc rád činely tipu "China". Chtěl jsem hodně krátký a "suchý" zvuk. Impact bych pojmenoval jako hybrid mezi Chinou a Crashem. Původně jsem chtěl crash Mystic, který jsem měl pučený na nahrávání, ale Impact zvítězil.

 

info: Činel je vyroben ze slitiny B20 a je v povrchové úpravě brilliant

 


Splash Kappadokia už nevyužívám a byl to úplně první činel od Anatolian- tady značky, kterou jsem si zamiloval. A hi-hat? Momentálně vybírám a zatím mam kombinaci Paiste 2002 a Zildjian. Je to taková "znouzecnost", přesto  zní fakt parádně. Kombinace krásně čistému zvuku 2002             a tvrdosti Zildjian funguje.

 

A jaké činely preferuješ ty? :)

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Recent Posts
Please reload

Archive
Please reload

© 2020 By Mike, verze 3.4

samolepka.jpg
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now