Knižní tipy #6

August 27, 2017

Máme virtuální realitu, 4D kino, nebo elektronické knihy. Ale stejně si myslím, že to nedokáže nahradit klasickou knihu a tu magickou vůni nové a ještě nikým nepřečtené knihy. 

 

  

Lovec králíků - Lars Kepler

To je první kniha, kterou jsem přečetl od tohoto Švédského spisovatele. Celkově severské thrillery se vyznačují dost velkou brutalitou a až téměř realisticky  popsané činy všech možných vrahů a sadistů. Nemohu říct, že by se jednalo o prázdné vyvražďování, ale velmi  chytré a poutavé  napětí, které jsem cítil až do posledních stránek knihy. Stručně řečeno, se jedná o vraha, který se mstí dost brutálním způsobem. Policie si ze začátku myslí, že se jedná o teroristický čin, který byl spáchán na ministra. Ale časem nás vrah zavede do bývalého tajného spolku na vysoké škole. Za co se vrah mstí a co se dělo v tajném spolku? To vám neprozradím, protože vás nechci připravit o pointu a vyvrcholení děje. 

 

 

 

 

 

 

 Sochař smrti - Chric Carter

Detektiv přijde na místo činu a je fascinován brutalitou, kterou  byla oběť zabita. Po detailnějším průzkumů vyjde najevo,  že vrah se hodně dobře vyzná v medicíně. Oběti byli uříznuty končetiny a následně velmi profesionálně zašité tepny, aby rychle nevykrvácela. Navíc v těle našli několik kombinací léků , takže oběť celý proces pomalého mučení cítila, aniž by se mohla bránit. A jako bonus vrah nechal z končetin oběti zhotovené umělecké dílo, které tvořil pak i při dalších následujících vraždách.  Naprostý top od italského spisovatel, který vystudoval psychologii  a zabýval se myšlením sériových vrahů.

 

 

 

 

 

 

 

 

Milarepa - Život a osvícení

Jeden z největších jogínů a představitel  tibetského buddhismu.  V dětství zažil bídu a později díky černé magii usmrtil pětatřicet lidí. Tento příběh je velmi inspirativní. I s takto zlými činy zatěžkán lze díky  praktikováním 

dharmy docílit osvícení a  čisté mysli. V knize se objevuje i mnoho básní, které po zkoumání působí velmi poučně.

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Recent Posts
Please reload

Archive
Please reload

© 2020 By Mike, verze 3.4

samolepka.jpg
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now